Strona: Zmarł Prof. dr hab. inż. Dušan Malindžák / Zakład Systemów Zarządzania i Logistyki

Zmarł Prof. dr hab. inż. Dušan Malindžák

2022-11-04
, red.  Magdalena Kińczyk

Z głębokim żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci

Prof. dra hab. inż. Dušana Malindžáka  (1951-2022)

wieloletniego i cenionego pracownika Katedry Systemów Zarządzania i Logistyki na Wydziale Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej, w latach 2013-2014 pełniącego funkcję Kierownika Katedry.

Odszedł od nas wybitny Naukowiec, zasłużony i ceniony Pracownik, wspaniały
Nauczyciel i Wychowawca wielu pokoleń studentów.

Rodzinie Zmarłego wyrazy najgłębszego i szczerego współczucia

składają pracownicy ZSZiL

Prof. dr hab. inż. Dušan Malindžák posiadał ponad czterdziestoletni staż pracy jako nauczyciel akademicki.

Był Prorektorem Uniwersytetu Technicznego w Koszycach, Dziekanem Wydziału BERG Uniwersytetu Technicznego w Koszycach, Dyrektorem Instytutu Logistyki w Przemyśle i Transporcie.

Od 01.02.2011 r. do 31.01.2021 r. związany również z Politechniką Rzeszowską. W latach 2013-2014 pełnił funkcję Kierownika Katedry Systemów Zarządzania i Logistyki.

Posiadał tytuł Doctora honoris causa - Vaasa University w Finlandii. Prowadził wykłady na wielu zagranicznych uczelniach. Był autorem licznych publikacji naukowych. Wypromował ponad dwudziestu doktorów. Był wybitnym specjalistą z zakresu logistyki.

Powrót do listy aktualności